Co zrobić z odzyskanym podatkiem?

Dla większości podatników wypełnianie pitów, czy rozliczanie podatku zagranicznego jest prawdziwą katorgą. Zmiany w kodeksie podatkowym, wszystkie niezbędne dokumenty do skompletowania, rachunki, faktury, zaświadczenia kojarzą się ze zgrozą. Wypełnianie i kompletowanie odpowiednich formularzy nie jest jednak takie straszne, choć na pewno czasochłonne. Eksperci radzą, aby usprawnić swój sposób archiwizacji dokumentów troszcząć sie o dokumenty na bieżąco. Zasadniczym błędem jest wrzucanie dokumentów gdzie popadnie. Przygotuj segregator i zamiast wrzucać dokument w kąt, wrzucaj go do koszulki. Średni zwrot podatku dla Kanadyjczyków wynosi: 1,400 dolarów kanadyjskich.

Zwrot podatku jest bezwzględnym zastrzykiem pieniędzy. Kanadyjczycy pożytkują go na podróże, zakupy, inwestycje. Istnieje wiele różnych sposobów na mądre spożytkowanie swojego podatku. Można usprawnić w ten sposób zarządzanie swoimi finansami. Przedstawiamy kilka przykładów na to, co możesz zrobić ze swoim podatkiem pomijając zakupy i podróże.

  1. Zainwestuj zwrot podatku  – na pewno warto pomyśleć o swojej przyszłości, dlatego dobrym rozwiązaniem na ulokowanie pieniędzy są fundusze inwestycyjne lub emerytalne. Olbrzymią przyjemnością jest obserwowanie wzrostu sumy na swoim koncie.
  2. Spłać długi i debety – jeśli jesteś szczęśliwym dłużnikiem, nie martw się. Zwrot podatku możesz przeznaczyć na spłatę swoich zadłużeć, czy to wśród przyjaciół czy w banku. Z pewnością poprawi to twoją kondycję finansową, jak i samopoczucie.
  3. Zacznij odkładać na edukację swoich dzieci – nawet jeśli jesteś młodym człowiekiem, z pewnością rozmyślasz o późniejszym lub wcześniejszym założeniu rodziny. Koszty nauki cały czas rosną, a zatem oszczędzanie na edukację może okazać sie dobrym posunięciem. Ponadto będzie to genialną lekcją dla dzieci, aby nauczyć je planowania. W rezultacie, dzieci, które dowiadują się, że czeka na nie fundusz na edukację, mogą skupić się na tym, co ważne.
  4. Ulepszenie swojego domostwa – cały czas rozmyślasz o remoncie swojego mieszkania? Dlaczego więc nie przeznaczyć zwrotu podatku właśnie na to? Możesz odnowić tylko jedną część lub zmienić całkowicie stylizację. Propozycja godna uwagi, gdyż dzięki takiej inwestycji wzrasta wartość mieszkania.
  5. Zacznij oszczędzać – jeśli nie masz jakiś pilnych wydatków, ulokuj swój zwrot podatku na koncie oszczędnościowym lub lokacie. Wybierz czas oszczędzania i wysokość oporocentowania. Z przyjemnością odbierzesz pieniądze z zdodatkowym procentem.
  6. Powodem numer jeden, dl którego składasz zeznaie podatkowe jest odzyskanie pieniędzy. skoro pieniądze, to czy nie lepiej spożytkować je mądrze, niż pozowlic, aby rozpłynęły się jak przysłowiowa woda? Zainwestuj, spłać dług, załóż lokatę, możliwosci jest wiele. Każda z nich pozwoli ci osiągnąć większą stabilność finansową.